Alexandre Pato ima novi klub

Anadolija
Alexandre Pato ima novi klub
Alexandre Pato ima novi klub
Španski prvoligaš Villarreal doveo je Alexandrea Pata (26) iz Corinthiansa. Brazilski napadač je proteklu polusezonu proveo na posudbi u londonskom Chelseaju u kojem se nije naigrao, javlja Anadolu Agency (AA).

Upisao je samo dva nastupa za "plavce" prije povratka u Corinthians ovog ljeta. Brazilski klub je saopštio da je prodao svoj udio u vlasništvu bivšeg igrača AC Milan, kako bi omogućili realizaciju transfera.

U saopštenju Corinthians navodi kako su se dva kluba dogovorila da finansijski detalji transfera ostanu tajna za javnost.

Pato je osim za Corinthians, Milan i Chelsea dio svoje karijere proveo u još dva brazilska kluba Internacionalu i Sao Paulu. Za reprezentaciju Brazila odigrao je 27 utakmica postigavši deset golova. Posljednju utakmicu za nacionalni tim odigrao je još 2013. godine.

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Povezano

/ Najnovije