Admir Adžem kriv je za sve
Admir Adžem nije više trener fudbalera sarajevskog Željezničara. Dobio je otkaz ili kako se to danas kaže - sporazumni raskid ugovora. Eksperiment nije uspio, ekipa pod njegovim vodstvom nije napravila ono što se od nje očekivalo. Plavi su, podsjećamo, imali slabu jesen. Uz iznimno povoljan raspored, napravili nisu mnogo. Četvrto mjesto na tabeli uspješno je podvaljeno kao uspjeh, za mamac se zagrizlo, a svi pravi problemi uspješno su skriveni ispod. Tako je to u Željezničaru posljednjih godina.
Amar Osim 'se izgalamio ' na Admira Adžema (VIDEO)
Smijenjen je zbog nedostatka licence, papira da je sposoban voditi seniorski tim u najvišem rangu takmičenja. Nije Adžem ni ljetos imao taj papir, ali bio je spreman povesti Želju, nema ga ni danas, ali to je već problem. Scenario sličan onome koji smo onomad gledali na Koševu kad je korpu dobio Dženan Uščuplić, a ustoličen Meho Kodro.
Željo tako ulazi u novi period neizvjesnosti, ali čudno, i dalje uz podršku navijača. Doduše, ne svih, ali oni najvažniji i dalje slijepo slijede put Amara Osima. Šta on kaže, tako mora biti.
Otkaz Adžemu ustvari je odluka jednog čovjeka, baš takva je bila i odluka da ga se smjesti na najvreliju klupu u domaćem fudbalu. Svlačionica pojačana juniorima, igračima iz trećeg ranga hrvatskog fudbala i onima koji nisu imali gdje pa su došli na Grbavicu, objektivno nije ni mogla više od onog što je napravila.
A pitanje je koliko je u dovođenju kakvih takvih pojačanja važila riječ bivšeg prvog trenera. Da li je Adžem doveo ijednog igrača u Želju? Da li je radio posao u kojem je glavne konce vukao neko drugi, neko jači? Nije to sada ni važno zbog samog Adžema, kao što nekoć nije bilo važno zbog Dine Đurbuzovića, već zbog onog ko će biti naredna žrtva krajnje nerealnih ambicija utemeljenih na nula argumenata.
Jeste, za sve je kriv Admir Adžem. Kriv je što se Željo danas osim po lijepoj kući na Holiday Marketu i bogatoj devedesetogodišnjoj tradiciji, od ostalih klubova ovdje ni po čemu, baš ni po čemu ne razlikuje... Adžem je otpušten, Grbavicom će već sutra proteći med i mlijeko, sve će biti dobro, sve će biti kao nekad.
Vezano: Amar Osim 'se izgalamio ' na Admira Adžema (VIDEO)
Pratite sportsku rubriku portala Radiosarajevo.ba na Facebooku.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.