Adilović pogodio u zadnjoj minuti za trijumf Željezničara
Željezničar je i dalje lider Premijer lige. Plavi su danas u Lukavici slavili pobjedu nad Slavijom, bilo je 2:1 uz gol Eldina Adilovića u posljednjoj minuti utakmice.
Gosti su u meč ušli odlučnije, dok se Slavija uglavnom orijentisala na kontranapade i prekide. Težak teren nije dozvolio nikakvu lepršavu igru, pa se stekao utisak da će tim koji povede, biti vrlo blizu pobjede.
Utakmicu u Lukavici pratilo je 1.500 gledalaca.
Prvu veliku priliku bilježimo u 8. minuti. Nakon kornera, u gužvi iz čiste pozicije Velibor Vasiić šutira pored gola.
Napadali su Plavi, kontrolisali igru, ali Slavija je prva došla do gola. Igrao se 31. minut, a lijepu akciju u gol je pretvorio Zoran Kokot.
Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, da bi u nastavku Željo krenuo u veliku ofanzivu.
Prvijenac Hodžića
Nakon nekoliko poluprilika, nagrada za bolju igru stigla je u 75. minuti. Strijelac prvijenca u plavom dresu nakon lijepog proigravanja Elvira Čolića, postigao je mladi Armin Hodžić.
Preuzeo je potom lider na tabeli inicijativu u potpunosti, a veliku priliku propušta asistent kod jedinog gola gostiju. Čolić je u 82. minuti izašao sam pred Dujkovića koji vješto brani i ostavlja svoj tim u igri.
Još jednu veliku priliku gosti nisu iskoristili u 87. minuti, kada se u velikoj gužvi pred golom Slavije ponovo ne snalazi Čolić.
I onda u posljednjim trenucima meča Plavi su kreirali potpuni preokret. Adilović se lijepo snašao u domaćem kaznenom prostoru i pogodio za 1:2. Bio je to gol za 15. pobjedu Željezničara ove sezone u Premijer ligi.
Vrijedna pobjeda mašindžija koji su i dalje na prvom mjestu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.