Krupa iznenadila Slobodu, Tuzla Cityju prvi poraz u PL BiH ovog proljeća

0

Krupa je ostvarila prvu pobjedu u drugom dijelu premijerligaške sezone, fenjeraš je na svom terenu savladao Slobodu.

Već od starta bilo je jasno da domaćin neće previše kalkulisati, već će ići isključivo na sva tri boda, piše Scsport.ba.

Napadi su urodili plodom u 23. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za Krupu. Golubović je odbranio šut Dujakovića s bijele tačke, ali na “odbijanac” je natrčao Mandić i loptu proslijedio u mrežu Tuzlaka.

Mandić je sedam minuta kasnije imao stopostotnu šansu, ali šutirao je iznad gola u situaciji “jedan na jedan” sa vratarom Slobode.

U drugom poluvremenu ritam utakmice je znatno opao. Krupa je čuvala prednost, dok gosti nisu učinili mnogo toga da promijene rezultat, stoga je ostalo 1:0 do kraja. Bodovi koji vraćaju Krupljane u ravnopravnu borbu za opstanak, dok su Tuzlaci sebe doveli u opasnost…

Krupa – Sloboda 1:0 (Mandić 23′)

Stadion u Krupi na Vrbasu. Glavni sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo).

KRUPA: Kolak, Galić, Ćivić, Vukmanović, Karišik, Redžić, Pavlović, Muminović, Mandić, Dujaković, Jović.

SLOBODA: Golubović, Jusić, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganovć, Maksimović, Osmić, Mišković, Ilić, Leko, Predragović.