Žrijebanje grupa za Eurobasket 18. novembra
Žrijebanje grupa za evropsko košarkaško prvenstvo 2013. u Sloveniji bit će obavljeno 18. novembra u Postojnskoj jami, saopćio je Košarkaški savez Slovenije.
Žrijeb će prvi put u historiji biti održan pod zemljom, u velikoj koncertnoj dvorani Postojnske jame, površine 3.000 kvadratnih metara. Dvorana može da primi 10.000 posjetilaca. U njoj su održavani razni događaji, među kojima i koncerti simfonijskog orkestra RTV Slovenije te slavne milanske Scale.
"Za Postojnsku jamo kao domaćina žrijeba odlučili smo se jer želimo godinu dana prije početka EP-a domaćoj i evropskoj javnosti pokazati da ćemo organizirati najzanimljiviji Eurobasket do sada", izjavio je direktor Eurobasketa 2013. Aleš Križnar, a prenijela Agencija STA.
"Imamo mnogo dobrih ideja, a prva je da žrijeb prvi put organiziramo pod zemljom, u iznimno atraktivnoj lokaciji, a ništa manje zanimljiv neće biti ni program", dodao je.
Postojnsku jamu je za 200 godina posjetilo više od 34 miliona ljudi, među njima predsjednici država, vlada, kraljevi, naučnici i umjetnici iz cijelog svijeta. Jedna je od najvećih turističkih znamenitosti u Sloveniji, jedan od najvećih kraških spomenika svijeta te najposjećenija jama u Evropi. Njena najpoznatija stanovnica je čovječija ribica.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.