Nemanja Gordić debitovao pobjedom
Bh. reprezentativac Nemanja Gordić pobjedom je debitovao u dresu beogradskog Partizana, koji se vratio na poziciju lidera ABA lige. Novi igrač crno-belih dobio je značajnu minutažu opravdavši povjerenje trenera Duška Vujoševića. Za 16 minuta na parketu, postigao je 7 poena, uz po 1 skok i asistenciju.
''Uzimajući u obzir i povredu Vestermana, mogu da kažem da su momci demonstrirali i želju i karakter i da su kada je bilo najvažnije, pojačali odbranu, dobro skakali, odlično šutirali slobodna bacanja i na taj način se dobila ova veoma važna utakmica. Raduje i uključenje Gordića na pravi način i sigurno smo njegovim dolaskom na putu da riješimo taj problem igrača koji popunjava poziciju plejmejkera“, rekao je trener crno-belih, prenosi kkpartizan.rs.
U narednom kolu ABA lige, Partizan će na svom parketu odmjeriti snage s još jednim eurligašem - ekipom Cedevite.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.