Košarka se vraća u Sarajevo: Sparsi napadaju titulu prvaka, večeras veliki ispit

Radiosarajevo.ba
Košarka se vraća u Sarajevo: Sparsi napadaju titulu prvaka, večeras veliki ispit

Utakmice drugog kola košarkaške Lige 12 igrat će se večeras. Jedan susret odigran je sinoć, a Kakanj je slavio na domaćem parketu protiv Studenta rezultatom 79:71. Domaćin je imao čak pet dvocifrenih košarkaša. Boljkovac je ubacio 15 poena, Tomić 12, dok su po 11 dodali Muflizović i Merdanović. Na drugoj strani 18 poena postigao je Rizvić, dok je 15 dodao Sejfić. Kakanjci nakon dva odigrana kola imaju stopostotan učinak, dok Student još uvijek ne zna za pobjedu.

Ostalih pet susreta na rasporedu je večeras. Najzanimljiviji duel bit će odigran u Sarajevu. Sparsi koji ove sezone "napadaju" titulu prvaka Bosne i Hercegovine odmjerit će snage s još jednim konkurentom za titulu prvaka, Širokim Brijegom. Ova izuzetno zanimljiva košarkaška predstava na rasporedu je od 19 sati i 30 minuta u Maloj dvorani Skenderija. 

Prvi susret današnjeg programa odigrat će Zrinjski i Građanski. Gosti su u prvom susretu poraženi od odličnih Sparsa predvođenih Kenanom Bajramovićem na domaćem parketu, dok je Zrinjski pretrpio poraz u Kaknju.

Leotar koji je potpuno pregažen u tuzlanskom Mejdanu na svom parketu će ugostiti Mladost. Gosti su u prvom kolu bili bolji od BN Basketa. Upravo će BN Basket dočekati Bošnjak, koji je u prvom susretu slavio protiv Studenta. Kolo će zatvoriti Varda i Sloboda u Višegradu. Varda je u prvom kolu pretrpjela najveću katastrofu. Poraženi su u Pecari s visokih 28 poena razlike.

Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak