Briljantni Nurkić nosio Phoenix do pobjede protiv Dončićevog Dallasa

0

Phoenix Sunsi našeg Jusufa Nurkića u subotu navečer su slavili protiv Dallas Mavericks sa  rezultatom 114-102.

Najefikasniji igrač u redovima domaćina bio je Kevin Durant koji je postigao 31 poen. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić je briljirao u reketu sa 18 poena i 14 skokova.

Sunsi su snažno uli u meč i nikada nisu gubili nakon prve četvrtine, iako su Mavericksi veći dio večeri održavali razliku unutar jednog cifrenog broja.

Sjednica Skupštine KS: Usvojen Zakon o registru finansijskih obaveza

Luka Dončić je bio najefikasniji igrač utakmice postigavši 40 poena kojima je dodao i 10 skokova, dok je Kyrie Irving dodao 22 poena.

Sunsi su vodili sa 91-80 na početku četvrtog kvartala i povećali prednost na 105-90 šest minuta kasnije. Devin Booker je dodao 21 poen, dok je rookie Ryan Dunn postigao 13 poena u svom prvom nastupu kao starter. Tyus Jones je dodao sedam asistencija.