Aleksandar Petrović novi košarkaški selektor BiH

Radiosarajevo.ba
Aleksandar Petrović novi košarkaški selektor BiH

Novi selektor košarkaške reprezentacije BiH je Aleksandar Aco Petrović. Odlučeno je to na danas održanoj sjednici Upravnog odbora Košarkaškog saveza BiH u Cazinu.

S obzirom da je Petrovićevo ime, do danas, bilo i jedino poznato među pet kandidata, ovakav ishod se mogao naslutiti, ali danas je i potvrđeno da će našu selekciju od sada voditi jedan od najtrofejnijih košarkaških trenera u regionu.

U igračkoj karijeri Petrović je na svjetskim prvenstvima sa Jugoslavijom osvojio dva treća mjesta 1982. i 1986. godine te treće mjesto na EP 1987. godine. U trenerskoj karijeri ubilježio je treće mjesto na EP-u 1995. godine sa selekcijom Hrvatske.

Svojevremeno igrao je na poziciji beka u klubovima Šibenk, Cibona, Scavolinija, Novi Zagreb te u Luksemburg, a kao klupski trener najviše uspjeha imao je sa ekipom Cibone osvojivši četiri prvenstva Hrvatske, a pored ovog hrvatskog kluba vodio je i ekipe Cedevite, Zadra, španske klubove Ljeidu i San Fernando, poljski Anwil i talijanski Carifac.

Aleksandar Petrović poznatiji pod nadimkom Aco Trica rođen je u Šibeniku, 16. februara 1959. Posebno je zaslužan za to što mu je mlađi brat Dražen, najveća zvijezda ovdašnjih prostora, koji je tragično stradao u saobraćajnoj nesreći, izabrao Cibonu za nastavak svoje karijere. 

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak