Viaggio senza tempo - Post rock i minimal folk
Pozdrav svima! U ovoj emisiji slušat ćemo jednu grupu i jednog autora.
Grupa se zove Kabuki Kaiser i prošle godine su snimili svoj prvi EP koji se zove Kabuki Kaiser, objavljen 10. februara 2014. godine. Kabuki Kaiser stižu iz Ferrare, 40 km udaljene od Bologne, i nastali su nakon raskida jedne druge grupe: Penelope sulla luna. Andrea (gitara), Doriana (gitara) i Roy (klavir i sintisajzer) od 2009. do 2014. svirali su u Penelope sulla luna, i nakon ovog iskustva zajedno s Micheleom i Giovannijem udahnuli su zivot Kabuki Kaiseru. Zvuk Kabuki Kaisera je na momente tvrdi post rock, na momente kvazimetal, a ponekad melodičan i atmosferičan, ali uvijek odlično izveden i odsviran.
Što se tiče autora, on se zove Wrongonyou, a prvo ime mu je Marco Zitelli. Marco je muzičar iz Rima rođen 1990. g. Od 2013. počinje se zanimati za muziku vrlo ozbiljno i izdaje svoje kompozicije na svom profilu na Soundcloudu. Njegove kompozicije primjećuje oksfordski profesor, koji poziva Marca da snimi nekoliko pjesama u univerzitetskom studiju, u istom onom u kojem je Shinding, danas poznatiji kao Radiohead, 1991. godine snimaju Manic Hedgehog. Muzika Wrongonyoua može se svrstati u posebnu vrstu folka, minimalističkog karaktera, izrazito inspirirana Justinom Venonom, vođom grupe Bon Iver, i engleskim folkom posljednjih 20 godina.
Emisiju Viaggio senza tempo slušajte u četvrtak u 21 sat i reprizno u ponedjeljak u 23 sata.
Playlist:
kabuki kaiser - tyrannosaurus reich
kabuki kaiser - milky kabuki
kabuki kaiser - lion-heart-attack
kabuki kaiser - king
kabuki kaiser - release the kraken
kabuki kaiser - creamy
wrongonyou - hands
wrongonyou - life
wrongonyou - untitled song
wrongonyou - untitled
wrongonyou - winter
wrongonyou - yes
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.