Prvi Ramazanski festival knjige

Radiosarajevo.ba
Prvi Ramazanski festival knjige

U  periodu od 9. do 18. augusta 2012. godine, na Trgu djece Sarajeva (plato ispred BBI Centra), bit će organiziran prvi Ramazanski festival knjige.

Kako kažu organizatori, pored prodajnog, Festival ima multidimenzionalni kulturološki karakter i zamišljeno je da se svake godine redovno održava u zadnjih deset dana ramazana.

Redovno radno vrijeme RFK bit će od 09:00 – 23:00h. Prodajni prostori bit će unutar tzv. pagoda od 25 kvadratnih metara (5m x 5m). U jednoj pagodi mogu biti najviše dva izlagača. 

Uz prodajnu izložbu knjiga bh. izdavača i knjižara, planirani su još mnogobrojni kulturni sadržaji vezani za ramazansku i bajramsku tradiciju u našoj zemlji, i to onu u kojoj su oduvijek učestvovali i još uvijek učestvuju svi bh. građani. 


U sklopu Ramazanskog festivala knjige, bit će održani javni razgovori sa brojnim ličnostima, kao i gostovanja pisaca uz razna muzička dešavanja.

Koncert klasične sufijske muzike u Sarajevu

''Glavna tendencija RFK je darivanje građana, koje osmišljavaju, organiziraju i realiziraju bh. izdavači. Tu su i prigodne solističke vokalne i instrumentalne izvedbe, izložbene tematske postavke slika, fotografija i levhi, svakodnevna podjela (500 – 1000 kom.) somuna građanima, a zadnji dan Festivala predbajramska podjela domaće halve'', najavljuju organizatori Festivala.

Festival će organizirati svakodnevno javno prikupljanje novih knjiga koje će nakon Festivala komisijski biti darovane nekoj javnoj ili gradskoj biblioteci u BiH, a ovog puta određena je biblioteka u Zvorniku.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak