Promocija Sabranih drama Safeta Plakala

Radiosarajevo.ba
Promocija Sabranih drama Safeta Plakala

U okviru obilježavanja 20.godina  od osnutka Sarajevskog ratnog teatra SARTR, u nedjelju 4.marta u 20:00h, bit će,organizirana promocija Sabranih drama Safeta Plakala, dramskog pisca i dugogodišnjeg direktora  i jednog od utemeljitelja ove teatarske kuće.

Tom prilikom, na sceni SARTR-a, bit će predstavljene 4 od predviđenih 14 knjiga Sabranih drama: Vrh, Phoenix je sagorio uzalud, Lutkino bespuće i U traganju za bojom kestena, kao i knjiga  Iza šutnje, te već objavljena drama Hazreti Fatima (1999.), sve u ediciji izdavačke kuće Kaligraf.

Promotor će biti teatrolog i urednik Vojislav Vujanović, a uz autora, Safeta Plakala, u promociji će sudjelovati glumci Selma Alispahić, Dragan Jovičić i Maja Salkić. Promocija će biti praćena i fotografijama iz predstava koje su nastale na osnovu ovih dramskih djela, kao i video fragmentima iz predstave Phoenix je sagorio uzalud kao omaž preminulim doajenima teatra, glumcima Ines Fančović i Zoranu Bečiću.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak