Projekcija dokumentarnog filma 'Miss Representation'
U okviru sedmice posvećene ženama, a povodom obilježavanja 8. marta, Međunarodnog praznika žena, Obala Art centar u saradnji s Ambasadom Sjedinjenih Američkih Država u BiH 7. marta u 18 sati organizira specijalni program u kinu Meeting Point.
Program podrazumijeva projekciju dokumentarnog filma Jennifer Siebel Newsom 'Miss Representation', nakon kojeg će biti organizirana i panel diskusija posvećena ulozi i položaju žene u lokalnom i globalnom društvu, s fokusom na medije i javni život.
Učesnice panela bit će Emina Ganić, Borka Rudić, Vesna Andree Zaimović i Lejla Turčilo, saopćeno je iz Sarajevo film festivala.
Film oslikava ograničene i često potcjenjivačke prikaze žena i djevojaka kroz medije, koje ženama itekako otežavaju postizanje liderskih pozicija, a za prosječnu ženu utječu na samopouzdanje.
Cjelokupni događaj za cilj ima podizanje svijesti o važnosti žena u pozicijama moći u medijima i politici te se nastoji potaknuti žene na razmišljanje o svom položaju i imidžu koji imaju u lokalnom i globalnom društvu da bi osnažile svoje samopouzdanje.
Obala Art centar i Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u BiH organizirat će i drugu projekciju ovog dokumentarnog filma koja će biti održana 9. marta u 20 sati. Ova projekcija je otvorena za javnost i ulaz će biti besplatan.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.