Pjesničko veče: Od Hugoa do danas

Radiosarajevo.ba
Pjesničko veče: Od Hugoa do danas

U okviru Sezone frankofonije u BiH 2012., Ambasada Francuske, Francuski institut u BiH i Sarajevski otvoreni centar organiziraju pjesničku večer Putovanje kroz francusku i bh.poeziju: od Hugoa do danas. Večer će se održati u petak, 30. marta u 19:00h, u Ateljeu Figure.

Izbor poezije uradili su Ivan Radeljković i Tanja Stupar-Trifunović, a učestvovat će i glumica Sanja Burić te predstavnici Fondacije Publika. Moderator će biti Ahmed Burić.

Pjesnici i pjesnikinje čija će se poezija čitati su: Victor Hugo, Charles Baudelaire, Arthur Rimbaud, Guy Goffette, Xavier Bordes, Stéphane Chaumet, André du Bouchet, Valère Novarina, Tatjana Bijelić, Dane Komljen, Adisa Bašić, Faruk Šehić i Darko Cvijetić, saopćeno je iz Sarajevo Open Centra.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak