Javni poziv nezaposlenim ženama otvoren do 28. maja

Radiosarajevo.ba
Javni poziv nezaposlenim ženama otvoren do 28. maja

Javni poziv nezaposlenim ženama da konkurišu svoje ideje za samozapošljavanje Interventnom fondu za žensko poduzetništvo bit će otvoren do 28. maja, saopšteno je danas iz Fondacije CURE.

Javni poziv je namijenjen nezaposlenim ženama da svoje poduzetničke ideje pretvore u poduzetničke projekte, koji će biti finansirani sredstvima Interventnog fonda.

Udruženje INFOHOUSE i Fondacija CURE su u februaru kao reakciju na sve goru ekonomsku situaciju žena u Bosni i Hercegovini pokrenule inicijativu za stvaranje mogućnosti nezaposlenim ženama i ženama s minimalnom socijalnom skrbi ili minimalnom penzijom da pokrenu sopstveni biznis.

Prema službenim podacima zavoda i službi za zapošljavanje žene su u većini na biroima za nezaposlene (263.477 ili 49,92 posto žena je trenutno nezaposleno).

Nakon prikupljanja aplikacija tročlana komisija izabrat će najbolje poduzetničke projekte, a u junu će biti upriličena svečanost na kojoj će biti javno proglašenje najboljih poduzetničkih ideja.  

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak