FOTO: Svečana atmosfera na proslavi 20 godina fondacije Obrazovanje gradi BiH

Radiosarajevo.ba

Jovan Divjak prije dvadeset godina osnovao je Udruženje Obrazovanje gradi BiH samo sa jednim ciljem - da djeci kojoj je rat uništio djetinjstvo omogući edukaciju i sticanje znanja kao najvažniji kapital.

U proteklom periodu, stipendije i pomoć ovog Udruženja koristilo je ili koristi 54.635 djece i mladih, u iznosu od preko devet miliona KM. 

Sinoć je bilo svečano u dvorani Narodnog pozorišta u Sarajevu gdje je obilježena važna obljetnica Udruženja. 

Orkestar Sarajevske filharmonije tim je povodom priredio koncert na kojem su izveli neke od najljepših melodija iz poznatih filmova. 

Pod ravnanjem direktorice orkestra Samre Gulamović, izvedene su bile teme iz filmova: Valter brani Sarajevo - Bojana Adamiča, Kum - Nina Rote, Sedmorica Veličanstvenih - Leonarda Bernsteina, Indiana Jones i Ratovi zvijezda - Johna Williamsa, Mission Impossible - Lale Shifrina i druge. 

Sarajevska filharmonija ovim je najavila i svoj sljedeći muzičkui projekat - Ramazanski koncert koji je na programu u petak 20. juna 

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak