Damir Imamović uz saz Kadira Kurtagića

Radiosarajevo.ba

Saz Kadira Kurtagića u vlasništvu je Muzičke akademije u Sarajevu, a već nekoliko mjeseci na korištenju je kod sarajevskog sevdalije Damira Imamovića.

Nakon reparacija koje je na ovom prelijepom instrumentu izveo Ćamil Metiljević (i sam sazlija i proizvođač sazova iz Hrasnice), saz bi se po prvi put trebao pojaviti u javnosti nakon više od 24 godine, i to na Damirovom koncertu u Svrzinoj kući, u utorak 10. jula 2012.

Umjetnička veza: Damir Imamović i Svrzina kuća

Kadir Kurtagić bio je sarajevski sazlija aktivan u drugoj polovini 20. vijeka (umro 1988.). Iza njega je ostalo vrlo malo snimaka, iako je po kazivačkog značaju prevazilazio mnoge poznatije izvođače. 1983. godine pojavio se u emisiji TV Sa "Sarajevo u sevdalinci" 

Ulaznice za već tradicionalne ljetne koncerte u Svrzinoj kući (prvi koncert u 20:30, drugi koncert u 22:30) možete kupiti u pretprodaji u Art Kinu Kriterion, Obala Kulina bana 3, Sarajevo.

Više informacija na damirimamovic.com.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak