47. sastanak SASFC Pulsar
28. april; 20:00h
U okviru 47. sastanka gledat će se kultna poljska SF komedija iz 1984. godine - Sex Misija.
Politička satira komunističkog bloka utkana je u film koji je režirao Juliusz Machulski. Osim političkog konteksta, film obiluje aluzijama i satirom na račun intergender konflikta.
Radnja filma događa se u 2044. godini, u postnuklearnom dobu, u kom žive samo žene jer su svi muškarci zbog specifične vrste radijacije 'izumrli'.
Zaplet nastaje kada u takvo društvo dođu dva muškarca, koji su se 1991. godine podvrgli prvom eksperimentu hibernacije, i umjesto da budu odmrznuti par godina kasnije, probudili su se u 2044. toj, i svijetu potpuno drugačijem od onog za kog su znali.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.