Ekonomski fakultet: Digitalni pregled ispitnih testova
Radiosarajevo.ba
Testovi iz predmeta koji su prihvatili ovakav princip sastojali su se iz pitanja s više ponuđenih odgovora od kojih je samo jedan tačan. Na ovaj način pregledano je 4.175 studentskih radova sa 61.107 pregledanih pitanja.
Korištenjem ove metode povećava se objektivnost rezultata te omogućuje nastavniku da rezultate ispita objavi 30 minuta nakon što studenti završe s izradom testa, naime putem ove tehnologije, za pregledanje 200 studentskih radova u prosjeku je potrebno 15 minuta.
Prvi ovakav test na Ekonomskom fakultetu je urađen iz predmeta Poslovno pravo, kod prof. dr. Veljka Trivuna, 9. novembra 2009.
Testovi iz ovog predmeta su pregledani odmah pred studentima u amfiteatru, a rezultate te sam način pregledanja su pratili na displeju. Od prisutnih 200 studenata nijedan nije imao reklamaciju na objavljene rezultate, navodi se u saopćenju iz Ekonomskog fakulteta.
radiosarajevo.ba
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.