Izabran 'najružniji čovjek u Zimbabveu', drugoplasirani traži ponavljanje takmičenja (VIDEO)
Četrdesetdvogodišnji nezaposleni čovjek iz Zimbabvea, proglašen je za najružnijeg čovjeka te države na izboru u lokalu u glavnom gradu Harareu, ali takmičenje je dobilo "ružni" preokret - drugoplasirani traži ponavljanje i tvrdi da je on, ustvari, najružniji.
Pobjednik Maison Sere, obučen u raspalu odjeću i bez nekoliko prednjih zuba, odnio je pobjedu nad petero takmaca i osvojio nagradu od 500 dolara kao "Mister ružni". Ova nagrada je prilično velika u državi u kojoj vlada ogromna nezaposlenost, piše Yahoo.
"Želim da se zahvalim Bogu zbog osvajanja ove titule, prošli put bio sam četvrti", rekao je Sere pred 200 posmatrača.
Drugoplasirani William Masvinu, trostruki laureat, nije zadovoljan utješnom nagradom od 100 dolara.
"Sudije nisu bile fer, organizatori da potraže nove takmičare i ponove takmičenje", požalio se Masvinu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.