Zabranjeno pušenje raspjevalo Splićane na dva rasprodana koncerta, najavljen i treći
Legendarni bend nastupio je ovaj vikend dva puta u akustičnoj verziji pred rasprodanom dvoranom Lora u Splitu, a treći koncert zakazan je za petak, 27. marta.
Splićani koji su imali sreće na vrijeme nabaviti ulaznice za prva dva koncerta Neuštekanih u dvorani Lora, prisustvovali su muzičkom rollercoasteru emocija i nostalgije, virtuoznoj vožnji kroz četiri desetljeća dugu karijeru Zabranjenog pušenja, bez struje, ali s puno energije i poleta.
Iako je koncept "Neuštekanih" najavljivan kao svedeniji i intimniji, atmosfera u dvorani Lora bila je sve samo ne tiha. Već od uvodnih taktova pjesme "Halid umjesto Halida", publika je postala ravnopravan član benda, a zborsko pjevanje nije prestajalo puna tri sata. Redali su se klasici poput "Hadžija il’ bos" i "Dok čekaš sabah sa šejtanom", ali su poseban emotivni pečat ostavile pjesme koje je bend, prema riječima Seje Sexona, "nepravedno zapostavio", poput "Arizona Dream" i "Pismo Elvisu".
Potvrđeno: Uhapšen direktor RMU Banovići Rasim Dostović
Posebne ovacije i srce splitske publike osvojila je prateća vokalistica Anđela Zebec Angie. Njezina virtuozna interpretacija u pojedinim pjesmama podigla je dvoranu na noge, što je Sejo Sexon ispratio u svom prepoznatljivom stilu, šaleći se s pozornice: "Nemojte joj toliko pljeskati, tražit će mi povišicu".
Uz osvježene aranžmane koji pjesmama daju potpuno novu dimenziju, Zabranjeno pušenje je dokazalo da njihova glazba ne ovisi o distorziji, već o priči i emociji koja desetljećima povezuje bend i publiku. Vrhunac večeri i najemotivniji trenuci rezervirani za pjesmu "Boško i Admira" i nezaobilaznu "Fikretu", ostavili su publiku u euforiji koja se prelila i na bis, uz "Jugo 45" i "Zenica blues".
Za sve one koji nisu stigli do ulaznica za prva dva nastupa, popravni ispit zakazan je za petak, 27. marta. Sudeći po energiji koja je protutnjala Lorom u prethodna dva dana, treći koncert Neuštekanih u Splitu bit će kruna ove splitske akustične turneje koju grad pod Marjanom dugo neće zaboraviti.
"Vidimo se u Lori – struja nam ne treba, dovoljna je pjesma", poručili su organizatori.
Nakon tri splitska nastupa turneja Neuštekanih se nastavlja 17. aprila u Tuzli i 23. aprila u Mostaru.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.