Za mala i srednja preduzeća 70 miliona dolara
Radiosarajevo.ba
Ministar finansija i trezora BiH Dragan Vrankić i voditelj Ureda Svjetske banke u Bosni i Hercegovini Marco Mantovanelli danas su u Sarajevu potpisali Ugovor o zajmu između Bosne i Hercegovine i Svjetske banke za Projekt podrške malih i srednjih preduzeća u iznosu od 70 miliona američkih dolara dolara.
Projekt je pripremljen na zahtjev vlasti Bosne i Hercegovine, kao jedna od mjera za ublažavanje efekata ekonomske krize.
Cilj, ovog projekta unapređenja dostupnosti sredstava je olakšati malim i srednjim preduzećima pristup finansiranju što pridonosi rastu regionalne ekonomije i izvoza.
Projekt će, također, pomoći bankarskom sektoru u BiH da se bolje nosi sa posljedicama globalne ekonomske krize.
Ministar Vrankić i voditelj Ureda WB u BiH Mantovanelli su istaknuli ovom prilikom, kako su održiv rast privatnog i bankarskog sektora od ključnog značaja za razvitak Bosne i Hercegovine, saopšteno je iz Ministarstva finansija i trezora.
radiosarajevo.ba
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.