Prnjavorski 'Standard' radi za IKEA-u
Preduzeće
za proizvodnju namještaja Standard iz Prnjavora trebalo bi da u skorije
vrijeme zaposli još 200 novih radnika, rekao je predsjednik Upravnog odbora Standarda Edin Dacić.
Dacić, koji je i direktor švajcarske firme Dakoment,
pojasnio je da je potreba za otvaranjem novih radnih mjesta proistekla
prolaskom Standarda koji je ovog mjeseca prošao na tenderu švedske firme za prodaju namještaja Ikea.
On je na prošlosedmičnoj prezentaciji promo-spotova o mogućnostima ulaganja u BiH rekao da je to novi izazov i da je optimista da će taj izazov biti savladan, najviše zahvaljujući motivaciji ljudi
“Ako pitate zbog čega ulagati u BiH, dovoljno je reći konkurentnost. Sve svoje poslove smo dobili na tenderima, gdje smo se takmičili sa najboljim fabrikama u svijetu, koje isto rade kao i mi i koje su započele svoj tehnološki razvoj po pitanju modernog menadžmenta mnogo prije nas”, istakao je Dacić.
Dacić je naveo da fabrika namještaja Standard trenutno zapošljava 339 radnika, od kojih je njih 40 primljeno u posljednja dva mjeseca, istakavši da je prošlogodišnja dobit zadovoljavajuća, koja se, prema politici firme, ulaže u daljnju proizvodnju i njen razvoj, javio je SEEbiz.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.