Bravo Lana: Sjajna bosanskohercegovačka plivačica osvojila srebrenu medalju na Europskom prvenstvu

6

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je u nedjelju, 23. juna, nastupila u finalu Europskog prvenstva koje se održava u Beogradu, u utrci na 200 metara delfin.

Lana Pudar (18) se plasirala u finale Europskog prvenstva tako što je u polufinalu isplivala dionicu u vremenu 2:10.39 i osvojila četvrto mjesto.

U finalu je plivala u stazi broj 6 i nakon fenomenalne utrke osvojla drugo mjesto, s vremenom 2:08.15.

Ministar Ramo Isak otkrio zašto spot Snaga naroda još nije uklonjen sa društvenih mreža

Ovo je drugo finale za Lanu Pudar na Europskom prvenstvu u Beogradu. Ona je u petak, 21. juna plivala u disciplini 100 metara delfin.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica je u toj disciplini osvojila 8. mjesto s vremenom od 59.07.