Zmajice u Sloveniji prvi put poražene u Ligi nacija

0

Ženska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras, 1. decembra, u Kopru od Slovenije sa 1:2 u susretu 5. kola grupe B4 UEFA Lige nacija.

Prvu priliku imao je domaći sastav u 5. minuti preko Zale Kuštrin koja je pogodila stativu.

Nakon toga terensku inicijativu je preuzeo bh. tim i u 19. minuti dolazi do prednosti. Maja Jelčić je iskoristila grešku odbrane Slovenije, stvorila sebi prostor za šut i sa desetak metara poslala loptu u mrežu.

Ovo će vam popraviti dan: Majka Sara ispratila na maturu bliznakinje sa Downovim sindromom

Do kraja prvog poluvremena imale su Slovenke dva pokušaja da ugroze gol Jelene Gvozderac, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku domaćin preuzima inicijativu, a Gvozderac u nekoliko navrata dobro interveniše i spašava mrežu. Ipak, Slovenke uspijevaju preokrenuti rezultat golovima Kuštrin u 74. i 77. minuti.

Zmajice su tako pretrpjele prvi poraz u takmičenju UEFA Liga nacija.

Prvi nastup za nacionalni tim ubilježila je Emma Veletanlić koja je u finišu utakmice ušla u igru umjesto Aide Hadžić.

U drugom susretu grupe večeras će se sastati Bjelorusija i Češka.

Na tabeli Bosna i Hercegovina ima 8 bodova, Češka 7, Slovenija 6, a Bjelorusija 2.

Zmajice će se u posljednjem kolu sastati sa Bjelorusijom 5. decembra u 19 sati na stadionu Bilino polje u Zenici.