Velika pobjeda Željezničara na Grbavici: Plavi jednom nogom u Evropi

4
A. Ka.

Fudbaleri Željezničara na dobro ispunjenoj Grbavici savladali su Posušje u okviru 32. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sa rezultatom 3:0.

Strijelci su bili Hodžić (84.), Štilić (88., penal) i Amoah (93.)

Plavi su ovim trijumfom jednom nogom zakoračili u Evropu!

Rusi ponovo gađali Harkiv: Povrijeđene najmanje tri osobe, među njima 13-godišnje dijete

Utakmicu je obilježio i Samir Bekrić koji se u 9. minuti utakmice sa suzama u očima oprostio od domaće publike.

Prvo poluvrijeme

Željo je od početka utakmice pokazao da želi tri boda. U osmoj minuti izvode i prvi korner.

Na prvo uzbuđenje čekalo se do 15. minute meča, kada šutira Hodžić, ali lopta odlazi pored gola.

Pet minuta poslije Amoah je digao navijače na noge. Šutira glavom, ali samo pogađa vanjski dio mreže.

Željezničar je u tim trenucima imao veći posjed lopte, dok su se gosti opredjelili za kontra napade. U 32. minuti slobodan udarac za domaće, ali Beganović loše šutira.

Plavi su imali dosta sreće u 39. minuti. Sjajno je iz slobodnjaka šutirao Brković, ali prečka je saveznik tima sa Grbavice. Tri minute poslije prijeti i Jović, ali bez promjene rezultata.

U samom finišu prvog poluvremena ponovo prijetio Plavi, prvo preko Mekića, a potom i preko Jašarevića, ali se na odmor otišlo s početnim rezultatom - 0:0.

Drugo poluvrijeme

U drugom poluvremenu trostruka izmjena kod Plavih - Santos i Galić ulaze umjesto Jašarevića i Hodžića. Izašao je i Beća, a u igri je ušao Hodžić, vezni fudbaler.

Rezervista Santos u prilici je već u 55. minuti, pokušao je atraktivno makazicama, ali bezuspješno.

Željezničar je krenuo u pravu ofanzivu. U 59. minuti utakmice Mekić je lijepo pronašao Krpića, napadač Plavih bez mnogo razmišljanja šutira, ali kao pobjednik izlazi golman Posušja.

Gosti u 62. minuti uzvraćaju preko Begića, ali se istakao i domaći golman Muftić. Dvije minute poslije u prilici je Mekić, a lopta odlazi preko gola.

U 65. minuti ponovo je Santos mogao promjeniti rezultat. Izašao je "oči u oči" sa Kukićem, ali ponovo je uspješniji golman Posušja. Tri minute poslije šutira i Štilić, ali lopta odlazi preko gola.

Posušje je u 77. minuti umalo povelo, ali Rozić nije pogodio gol sa svega nekoliko metara.

U 84. minuti gol postiže Hodžić za erupciju oduševljenja na Grbavici.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima. U 86. minuti penal za domaće, crveni karton dobio je Pavlović. Siguran egzekutor bio je Štilić za veliko slavlje Manijaka!

Željezničar je postigao gol i preko Haračića, ali je poništen zbog ofsajda.

Amoah je u sudijskoj nadoknadi postigao i treći gol za domaće čime je ovjerio pobjedu Plavih.