Premijer liga BiH: Velika pobjeda FK Sarajevo, Francis Kyeremeh junak susreta

3

Sarajevo je na gostovanju u Modriči došlo do velika tri boda.

Tim s Koševa je sa 1:0 nadigrao sjajnu Slogu, a gol odluke postignut je u drugom poluvremenu.

S ovom pobjedom Bordo tim je sve bliži zadanom cilju – a to je drugo mjesto na tabeli.

Ovo je privrednik godine u Bosni i Hercegovini: Zaljubljenik u fudbal koji zapošljava 700 ljudi

Prva prilika na utakmici bila je u četvrtoj minuti kada se Ščekić poigravao ispred svog gola, ali na njegovu sreću lopta od Oliveire se nije odbila u mrežu.

Pet minuta poslije dobro su kombinovali igrači Sarajeva, ali Beganović nije uspio dobro šutirati.

U 19. minuti, nakon što je primio jednu tešku loptu, Kapetanović je loše doskočio i morao je napustiti teren. Umjesto njega u igri je Elvir Duraković, nekadašnji nogometaš Igmana.

Nakon jednog slobodnog udarca, Anđušić je šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Domaći fudbaleri su brzo izveli jedan slobodni udarac, nakon čega je lopta došla do Kvesića, koji je dobro ubacio do Mrkaića, ali je ovaj loše šutirao glavom.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Čataković je dobro uposlio Anđušića, koji je loptu prebacio Oliveiru, a ovaj je šutirao, ali je Ščekić izbacio loptu u korner. Nakon kornera, nije bilo problema za domaćine.

Nakon 45 minuta ostalo je 0:0.

FK Sarajevo - Sloga Doboj

Nakon nekoliko sjajnih prolika na obje strane u drugom poluvremenu, ekipa Simona Rožmana povela je u 70. minuti susreta.

Strijelac za vodstvo od 1:0 bio je Francis Kyeremeh.

+3 🙌

Posted by FK Sarajevo on Saturday, May 4, 2024

Zanimljivo, Kyeremeh je u igru ušao u drugom dijelu, a kod gola posla posla je obavio Beganović, koji je probio po desnoj strani i ubacio loptu u peterac, gdje ju je dočekao Kyeremeh i savladao golmana domaćeg tima.

To se ispostavio i konačan rezultat utakmice.