Luda ljetna noć u Mostaru: Manijaci slave Mekića, Željezničar pobijedio Zrinjski

2

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras u Mostaru Zrinjski sa 2:1 u jednom od derbi susreta 2. kola Premijer lige BiH.

Iako im se nisu davale velike šanse, Plavi su preokretom srušili aktuelnog prvaka na stadionu Pod Bijelim brijegom i došli do važne pobjede.

Pogledajte kako napreduju radovi na izgradnji tunela Kobilja Glava

Zrinjski je zaprijetio već nakon dvije minute igre, ali Sabljić promašuje loptu iako je izašao sam pred Muftića. Željezničar uzvraća u 9. minuti preko Štilića, ali veznjak Plavih šutira pored gola.

Sarajevo u fantastičnom meču pobijedilo Borac u Bosanskom Novom

U 20. i 23. minuti po jedna velika šansa za Plemiće, ali Plavi se nekako spašavaju uz pomoć blokova i golmana Muftića.

U 25. minuti domaći su u novoj velikoj prilici, ali Kosorić spašava gol tima s Grbavice.

Željezničar je odolijevao napadima domaćina sve do 35. minute kada Bilbija pogađa glavom nakon ubačaja Bekića.

Mogao je Zrinjski do 2:0 u 42. minuti, ali Semić pogađa prečku. Na kraju prvog dijela zaprijetio je Željezničar preko Mekića, ali Soldo to brani.

U nastavku meča bilo je nekoliko polušansi, a Željezničar do poravnanja dolazi u 65. minuti kada Gasal sjajno pogađa dalji ugao domaćeg gola.

Svega tri minute kasnije Štilić je imao veliku priliku da donese preokret svom timu, ali Soldo sjajno brani.

U 81. minuti Zrinjski je ostao s deset igrača jer je Čorluka dobio crveni karton. Svega tri minute kasnije Željezničar to koristi jer je Mekić pogodio s distance nakon asistencije Štilića.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i Plavi su odnijeli zlata vrijednu pobjedu.