Liga prvaka 2024 | Brest deklasirao Salzburg, Dedić nije bio dovoljan za bolji rezultat

0

U terminu od 18.45 sati odigrana su dva susreta Lige prvaka i to između RB Salzburga i Bresta, te Stuttgarta i Sparte Prag.

Tokom večerašnjeg susreta nastupila su naša dva reprezentativca, boje RB Salzburga branio je Amar Dedić, dok je Ermedin Demirović nastupio za Stuttgart.

RB Salzburg – Brest 0:3

Saobraćajna nesreća kod Žepča: Više povrijeđenih na M-17, obustavljen saobraćaj

Domaći su sjajno otvorili meč, čak su kreirali i nekoliko prilika. Zatresla se i mreža gostujućeg tima u 11. minuti, ali je na kraju gol Baidooa poništen radi ofsajd pozicije. Šest minuta poslije pokušao je i Amar Dedić sa vrha šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola.

Ipak svoju prvu pravu priliku gosti su u 24. minuti realizovali. Ludovic Ajorque ima dobar pregled igre, te je poslao sjajnu loptu prema svom saigraču Abdallahu Simi, koji je sjajno šutirao i pogodio desni ugao gola RB Salzburga.

Italijani pišu o potencijalnom transferu Amara Dedića

Pokušavali su u nastavku domaći preko Dedića i Gloukha, ali je golman Bresta bio siguran. Drugo poluvrijeme donosi potpunu dominaciju gostujućeg tima. Prvo su u 66. minuti poveli sa 0:2, na jednu odbijenu loptu dotrčao je Mahdi Camara te je na kraju pospremio u mrežu.

Da bi samo pet minuta poslije iz slične situacije Abdallah Sima pogodio za visokih 0:3.

Tu nije bio kraj mukama domaćem timu jer je sjajnim udarcem u 75. minuti sa vrha šesnaesterca Mathias Pereira Lage povisio na 0:4, piše Sport Centar.