Katar 2022: Kostarika iznenadila i savladala blijedi Japan

0

Japan i Kostarika odigrali su danas vjerovatno i najlošiji meč dosadašnjeg toka Svjetskog prvenstva, ali u finišu smo vidjeli jedan gol, piše Sport Centar.

Do pobjede je pogotkom u 81. minuti stigla selekcija Kostarike, koja je tako šokirala Japance!

Pravu uspavanku smo gledali sve do te 81. minute, kada gol postiže Keysher Fuller Spence. Šutirao je s desetak metara, golman Gonda je dirao loptu, ali nije uspio da promijeni njen smjer i završila je u golu!

Ko je poznati pjevač koji je omiljen u Jugoslavijom: Bio je u braku s poznatom glumicom

Katar 2022: Argentina stigla do prijeko potrebna tri boda, Meksiko bez gola

Imao je Japan u 88. minuti šansu da poravna i osvoji bod, ali je Keylor Navas došao do lopte nakon velike gužve pred njegovim golom.

Tako je Kostarika stigla do velika tri boda nakon debakla od Španije u prvom kolu (0:7), te je sada na tabeli poravnata s Japanom. Obje selekcije imaju po tri boda.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Španjolska i Njemačka još igraju večeras od 20 sati. U skupini E trenutno sve reprezentacije imaju legitimne šanse za prolazak skupine. Japan u posljednjem kolu igra protiv Španjolske, dok će Njemačka igrati protiv Kostarike.