Ivaylo Petev nakon trijumfa BiH: Ponosan sam na naše momke

1

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Bilino polje u Zenici o okviru 5. kola Lige nacija Divizije B savladala Crnu Goru s minimalnim rezultatom 1:0.

Gol odluke djelo je Ermedina Demirovića, koji je pogodio u samom finišu prvog poluvremena.

Prelijepa zenička priča pred 13.000 navijača: Zmajevi nadigrali Crnu Goru i vratili se u Diviziju A

Ministar Dizdar: "Novi napad na povratnike, uz upotrebu vatrenog oružja!"

"Mi smo znali da neće biti lako. Svaka čast momcima, svaka čast za kapitena. Izborili smo prvo mjesto i baraž. Sretni smo, šta drugo da kažem", rekao je selektor BiH Ivaylo Petev nakon meča.

Odgovarajući na pitanja novinara, što ranije nije napravio izmjene Petev je rekao:

"Svi znamo koliko je bitna ova utakmica i morali smo braniti prednost do kraja. Rezultat je tu i ne možemo više šta reći, rekao je i dodao:

"Ponosan sam na naše momke koji u prvom poluvremenu nisu protivniku dozvolili niti jednu šansu. Naše greške koje imamo, moramo ispraviti ili smanjiti. Radimo na tome da bude bolje svaki put.

Bh. selekcija je ovom pobjedom osigurala prvo mjesto u grupi te se plasirala u elitni rang Lige nacija.