Francuzi gubili, pa preokrenuli i potpuno 'razbili' reprezentaciju Australije

0
Anadolija

Fudbalska reprezentacija Francuske savladala je Australiju s ubjedljivih 4:1 u prvom kolu grupe D Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Australci su bolje otvorili utakmicu i poveli u ranoj fazi, tačnije u devetoj minuti kada je Craig Goodwin s pet metara zakucao loptu u francusku mrežu.

Ipak, to nije previše poremetilo favorizovane Francuze koji su do kraja prvog dijela igre potpuno preokrenuli rezultat.

Sramotno: Ambasador Rusije stao na stranu RS i vrijeđao Bosnu i Herecegovinu

Kompletan raspored utakmica SP-a: Kad i ko igra i gdje možete gledati mečeve iz Katara?

Prvo je Adrien Rabiot lijepo glavom u 27. pogodio za izjednačenje, a zatim je pet minuta kasnije asistirao Olivieru Giroudu za vodstvo 2:1.

U nastavku potpuna dominacija aktuelnih svjetskih šampiona, koji su pokazali snagu. Ponovo su u kratkom vremenskom razmaku postigli dva gola.

Prvo je pogodio Kilyan Mbappe u 68, a tri minute kasnije je i svoj drugi pogodak postigao Giroud za ispostaviće se konačnih 4:1.

Ranije danas u prvom kolu grupe D Danska i Tunis odigrali su 0:0.