Crvena zvezda ubjedljiva: Potop Juričića i ekipe na Marakani

0

Crvena zvezda je večeras u prvom meču trećeg pretkola Lige prvaka na Marakani deklasirala armenski Pyunik s 5:0.

Ni u jednom trenutku utakmice se nije dovodilo u pitanje ko je kvalitetniji tim i ko će do pobjede. Mreža Pyunika tresla se već u 3. minuti, ali tada je gol Osmana Bakarija, koji je večeras briljirao, poništen nakon reakcije sudija iz VAR sobe zbog ofsajda.

U 29. minuti je Bakari ponovo pogodio, a ovaj put ni VAR nije mogao spasiti Pyunik, da bi Kangwa samo četiri minute poslije duplirao prednost Zvezde (2:0).

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

Peljto dosudio još jedan penal u Ligi prvaka: Rangers poražen, remi Monaca i PSV-a

Do kraja prvog dijela neuhvatljivi Bukari postiže još jedan gol i donosi Zvezdi ogromnih 3:0. U nastavku smo vidjeli još dva gola prvaka Srbije. Bukari je kompletirao hat-trick u 70. minuti, a tačku na meč stavlja Mitrović osam minuta poslije.

Luka Juričić bio je starter u dresu Pyunika, ali u napadu je bio potpuno odsječen i broj lopti koje je dobio gotovo da se može prebrojati na prste jedne ruke. Igru je Juričić napustio u 88. minuti.

Tako je već postalo jasno da će Zvezda u play-off Lige prvaka, gdje je čeka bolji iz duela Maccabi Haife i Apollon Limassola. To će gotovo sigurno biti izraelski tim koji je večeras u prvom meču slavio sa 4:0, piše SC Sport.