Košarkaši Bosne plasirali se na final four Kupa Mirza Delibašić

0
Fena

Pobjedom u finalnom susretu Kupa sistema A, košarkaši Bosne Meridianbeta plasirali su se na završnicu Kupa Mirza Delibašić.

Sarajlije su u tuzlanskom Mejdanu savladale Slobodu rezultatom 94:89.

Gosti su većim dijelom susreta imali prednost, ali se ni Sloboda nije predavala, iako su igrali oslabljeni, bez kapitena Đorđa Lelića.

Hamza Višća: Nivo straha od rata je veći od ozbiljnosti realnog stanja

Sjajna atmosfera na košarkaškoj utakmici u Sarajevu: 'Bit će Bosna opet šampion...'

Posebno je bila efikasna prva četvrtina koju su gosti riješili u svoju korist 29:28. Na poluvremenu Bosna je imala +3 (49:46).

Collins 13 i Sejfić sa 10 poena bili su dvocifreni kod Bosne. Jeftić 14, Scott i Alikadić po 11 i Talley 10 poena istakli su se kod Slobode u prvom poluvremenu.

Trojkom Hasandića Sloboda dolazi do izjednačenja 52:52 u 22. minuti utakmice. Bosna ubrzo ide na +5, 57:52 poenima Dragovića.

Sloboda ide po novo izjednačenje tricom Hasandića za 71:71 u 32. minuti utakmice. Nakon čega Jeftić pogađa za 73:71. Gosti tricom Verlaševića vraćaju vodstvo 81:77 u 36. minuti igre.

Posljednje izjednačenje ubilježeno je u finišu kada Scott pogađa za 89:89, ali u presudnim trenucima košarkaši Bosne su "prelomili" utakmicu i došli do pobjede.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Joshua Scott sa 21 poenom i Zoran Talley sa 19 postignutih poena. Bosnu Meridianbet po efikasnosti su predvodili Ismet Sejfić sa 24 poena i 15 skokova, dok je 14 poena postigao Nedim Buza.