Čovjek koji je proveo 21 godinu u zatvoru otkrio šta ga je najviše zbunilo kad je izašao
Tokom posljednje dvije decenije stvari su se dramatično promijenile, uključujući mobilne telefone, internet i društvene mreže. Dakle, ako ste bili odvojeni od 'stvarnog svijeta', bilo bi potpuno razumno da vas te stvari zbunjuju.
Ali, za jednog čovjeka koji je proveo 21 godinu iza rešetaka, ono što ga je najviše zbunilo otkako je izašao na slobodu, nije tehnologija, već - kružni tok.
Michael Lacey - zvani Comrade Sinque - TikToker iz SAD-a koji je stekao veliki broj sljedbenika dijeleći svoje putovanje otkako je izašao na slobodu, objavio je video u kojem objašnjava zašto su ga kružni tokovi najviše zbunili nakon izlaska na slobodu.
Pogledajte dokumentarni serijal 'Branko Mikulić': Političar koji je bio ispred svog i našeg vremena
"Kad sam otišao u zatvor 1997. kružni tokovi nisu bili baš česti u Indianapolisu. Kad sam se vratio kući, oni su skoro svugdje", navodi on.
U videu, koji imao više od 705.000 pregleda, Lacey je rekao da ga, kada je otišao po vozačku dozvolu, niko nije 'upozorio' na to. Dodao je:
@comrade_sinque #stitch with @austinbiggers21 When I went to prison in 1997 roundabouts were not very common in Indianapolis. When I came home they were very common #prisontiktok #roundabouts #indianapolis
♬ original sound - Comrade Sinque
"Jednog dana sam se vozio i naletio sam na kružni tok i nisam znao šta treba da radim."
Kako pravilno voziti u kružnom toku i kad treba upaliti koji žmigavac
Da budemo pošteni, ako se nikada prije niste susreli s kružnim tokovima, mogli bi djelovati pomalo zbunjujuće. A mnogi ljudi koji su komentirali isječak rekli su da su jednako zbunjujući čak i kad znate za njih.
"Nikada nisam služio zatvorsku kaznu i kružni tokovi mi izazivaju komplikacije... nemojte mi dopustiti da vozim kružni tok s dvije trake", piše u jednom komentaru, dok je neko drugi napisao: "Živim u području s puno kružnih tokova i niko ne zna šta treba učiniti, lol. Samo se pomolimo i idemo."
Dok su kružni tokovi vrlo česti u Europi, prije nisu bili "popularni" u SAD-u. Tek sada su u nekim državama, poput New Yorka i Virginije, usvojili politiku 'prvo kružni tok', zahtijevajući da se oni smatraju preferiranom alternativom kada se grade ili moderniziraju nove ceste.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.