Potresna priča o posljedicama korištenja petardi: 'Plaćat će invalidnošću za cijeli život'
Dolazak novogodišnjih praznika svake godine obilježi pojačana nabavka i upotreba pirotehničkih sredstava, prije svega petardi.
Osim što se narušava javni red i mir, odnosno uznemiravaju građani, nisu rijetki slučajevi povrijeđivanja, posebno kod djece i mladih, koji ujedno i najčešće koriste pirotehniku.
Radnica Hitne pomoći Zvjezdana Klarić podijelila je stresan prizor koji je preživjela na svom radnom mjestu, a radi se o velikom oštećenju šake djeteta zbog toga što mu je petarda eksplodirala u ruci.
Sebija Izetbegović o KCUS-u: "Ostavili smo im 68.000.000 KM, a oni su već 6.000.000 KM u dugovima"
"Suprug i ja smo 10 godina radili u Hitnoj pomoći. Sa nelagodom smo očekivali raspored dežurstva jer ni jedan zdravstveni radnik ne veseli se tom dežurstvu. Tada stiže taj 31.12. Šaka je bila u najlonu i peškiru iz kojeg je curila krv i padali su komadi kosti i kože po čekaonici zbog nespretnog pridržavanja uplakanih roditelja ili prijatelja koji su u strašnom šoku.
Nesretnik je potpuno bijel od šoka, boli i na rubu nesvjestice. Moram reći da je uživo i u boji 1.000 puta strašnije, bol je neizdrživa. Uslijedio je brzi transport, komplikovana operacija da bi se ako je moguće i jedan prst spasio.
Dolaze nam praznici, ali i pirotehnika: Kolike su kazne i mogu li odgovarati i roditelji?
Za sekundu euforije praska, plaćat će invalidnošću za cijeli život . Zbogom sportu, zbogom vožnji, zbogom društvu i djevojkama, zbogom poslu.
Najčešće je otac zaslužan da se u djetetovoj ruci nađe petarda. Zato ako volite sebe i ostale, uživate u životu i imate divne planove, prijatelje i sretan i bezbrižan život tada petarde prepustite onima koji su odlučili biti nesretni", napisala je u objavi.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.