U Mostaru brane Tuđmana od jugokomunista, masona i 'soroševaca'
Radiosarajevo.ba
U Hrvatskom domu „Herceg Stjepan Kosača“ u Mostaru će 16. decembra biti upriličeno predstavljanje knjige Nedjeljka Mihanovića „Tuđmanova baština“
Knjiga se, za sada, ne može kupiti u sarajevskim knjižnicama, ali u različitim on-line knjižnicama možemo čitati dijelove recenzija:
„Svjedoci smo razorne napadačke i neurotične hajke koja se vodi i s nesmanjenom žestinom nastavlja u diskreditiranju državničkog imena i djela dr. Franje Tuđmana. U toj operaciji osporavanja svih vrijednosti njegovih stvaralačkih uspjeha javljaju se razna imena sumnjiva karaktera, grupe i grupacije tamnog pozadinskog političkog djelovanja, politički špekulanti, petokolonaši i defetisti s podrivačkim namjerama i s retardiranom jugokomunističkom sviješću.“, piše tako revnosni recenzent sa profil.hr.
Za skrnavljenje uspomene na Tuđmanov lik i djelo krive se oni, koji su „nakon 3. siječnja 2000. izronili iz prostora komunističke političke tiranije i ideološke tame spremni za podmukli napad i udarac iz mraka.“
Nedjeljko Mihanović je, inače filolog, pisac eseja, kritika, bibliografskih i leksikografskih priloga, član suradnik HAZU, član Matice hrvatske i Uredničkog odbora biblioteke Stoljeća hrvatske književnosti. Istakao se međutim i kao političar. Obnašao je dužnost zamjenika ministra prosvjete i kulture RH 1992., a kasnije je bio zastupnik HDZ-a u Hrvatskom Saboru od 1992 do 1999. U prvom i drugom sazivu Sabora bio je predsjednikom saborskog Odbora za naobrazbu i znanost. Bio je od 1997.-1999. glavni urednik časopisa Državnost.
Autor je na promociji svoje knjige 20. oktobra u Zagrebu objasnio da svi napadi na Tuđmana proizašli iz „recikliranog, balkanoidnog , komunističkog, masonsko-liberalnog medijskog podzemlja.“
„Knjiga je autentično svjedočanstvo i objektivni odgovor na svu napadčku i neurotičnu hajku i na sve petokolonaške protivdržavne diverzije, koje poduzimaju projugosloveni u režiji masonskih krugova i Soroševe pdorivačke masonske agenture i engleske obavjštajne službe, da bi se obezvriejdilo Tuđmanovo monumentalno državničko djelo“, objasnio je akademik Mihanović auditorijumu dvorane Vijenac na Kaptolu i zaradio gromoglasan aplauz.
Mihanović je bio zamjenik ministra prosvjete i kulture 1992., dakle u vrijeme kada se hrvatska ne masonska, ne liberalna i ne soroševska vlada obračunavala sa ćirilicom i knjigama srpskih književnika iz izbacivala ih iz školskih biblioteka na smetljište.
O ovoj će knjizi u Mostaru 16. Secembra govoriti predsjednik Hrvatskog intelektualnog zbora BiH Mile Lasić (profesor Filozofskog fakulteta u Sveučilišta u Mostaru), ravnatelj Radija Herceg Bosne Željko Raguž, predsjednik Glavnog vijeća Hrvatske zajednice Herceg Bosna Vladimir Šoljić i direktor izdavačke kuće "Detecta" Ante Matić.
vuk, radiosarajevo.ba
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.