Liga nacija: Fantastični Zmajevi odigrali sjajnih 0:0 sa Nizozemskom

3

Nogometna reprezentacije Bosne i Hercegovine odigrala je večeras fantastičnu utakmicu na stadionu Bilino polje u Zenici.

Zmajevi u trećem kolu Lige nacija protiv favorizirane Nizozemske odigrali su hrabro i izborili bod - 0:0.

Duško Bajević je sve iznenadio postavkom igre, pa su naši reprezentatiovci se pokazali u daleko boljem izdanju, nego u četvrtak kada smo igrali protiv Sjeverne Irske na Grbavici i ostali bez plasmana u finale baraža za plasman na Europsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme

Gledali smo sjajnih 45 minuta Zmajeva.  Najbolja utakmica BiH od kada je preuzeo Duško Bajević.

Bolje i nego protiv Italije na otvaranju Lige nacija.

I tada je nakon 45 minuta bilo 0:0, a onda se u drugom dijelu ukazao Edin Džeko i zabio Azzurrima gol za 1:0.

Najbolji u našim redovima su bila dva debitanta - Dennis Kadžikadunić i Benjamin Tatar.

Prvi je igrač ruskog Rostova, a drugi igrač FK Sarajevo.

Drago nam je da je igrač iz Premijer lige BiH pokazao da se može nositi sa jednom od najboljih selekcija svijeta, koja je trenutno 13. na rang-listi FIFA-e.

Za 45 minuta Nizozemci nisu uputili nijedan udarac u ovir gola. NIJEDAN.

Gosti su bili bolji samo u prvh 15 minuta i u finišu prvog dijela, ali nisu napravili nijednu priliku da bismo strahovali od njih.

Drugo poluvrijeme

U drugom Nizozemci su krenulidobro kao u prvom, a naši su onda preuzeli igru.

Od 60. do 70. minute imalo se na jedan gol - onaj gostujući.

Najbolje dvije prilike za gol inmali su Sead Kolašinac i Miralem Pjanić.

Oba puta asistent je bio Edin Džeko.

U finišu Nizozemci su nas stisli. Bajević je izveo  nekoliko izmjena, izašli su Pjanić i Krunić.

Nizozemci su prvu veliku priliku imali u 78. minuti.

Frenkie de Jong je puicao, a Šehić odlično odbranio. Pucao je Pjanićev saigrač iz Barcelone po zemlji, ali Šeha maestralno brani.