Kup BiH: Zrinjski rutinski savladao Radnik za mjesto u polufinalu

0
S. P. M.

Zrinjski Mostar je na domaćem terenu savladao Radnik Bijeljinu rezultatom 2:0 (5:1).

Klub iz Mostara je ovom pobjedom osigurao mjesto u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je u ovu utakmicu ušao kao veliki favorit, te je ovaj rezultat bio očekivan. Mostarski klub je trenutno na vrhu Premijer lige BiH, a Radnik je na petom mjestu Prve lige RS.

Vodovod i danas na terenu: Objavljena lista ulica koje bi mogle imati problema s vodosnabdijevanjem

Zrinjski je vodio igru od prve minute, te već u 12. minuti Nikola Mandić dolazi do prve prilike nakon ubacivanja iz kornera. No, njegov pokušaj glavom nije predstavljao opasnost za golmana Nikolu Lakića.

Kristijan Stanić nastavlja stvarati šanse za Mostarce, u 22. šalje loptu prema golu Radnika, zasmetao mu je jedan igrač, lopta ide visoko preko prečke. Pet minuta kasnije šutira sa 12 metara nakon centaršuta Mandića, ni to ne ide u gol.

Sudija Elvedin Topuzović je 'počastio' igrača kluba iz Bijeljine Pavla Maletića u 36. minuti prvim žutim kartonom.

Do prvog gola dolazi Tomislav Kiš u završnici prvog poluvremena, asistirao mu je Mandić. 1:0 za domaću ekipu na kraju prvog dijela.

Sedam prilika za Plemiće, dvije na gol, i tri ubacivanja iz kornera. Radnik sa samo jednom prilikom i jednim kornerom.

⏸️ | Naša momčad vodi nakon što je Tomislav Kiš pogodio pred sami kraj poluvremena! #HŠKZ ⚪️🔴 _______ HŠK Zrinjski 1:0 FK Radnik

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Tuesday, March 14, 2023

Na početku poluvremena na teren ulaze Antonio Ivančić i Matija Malekinušić umjesto Mandića i Stanića.

Mostarci nastavljaju vladati domaćim terenom. Već u 48. Kiš dolazi do nove prilike. Poslije kornera sa dva metra glavom loptu šalje prema golu, ne pogađa mrežu.

Malekinušić u 57. sa 16 metara šutira prema Lakiću, čvrst je golman Radnika.

Tri pilike u jednom napadu u 65. minuti. Prvo Lakić brani udarac Kiša, zatim blokiran je pokušaj Kerima Memije, te Silvio Ilinković šalje loptu pored gola.

Drugi gol pada u 73. minuti, sjajnu akciju Plemića završio je Ivančić šutom sa desetak metara.

U završnici domaći klub je nastavio da stvara prilike, ne dolazi do trećeg gola, konačan rezultat 2:0.

KRAJ | HŠK Zrinjski je u polufinalu Kupa BiH! Za današnje slavlje pogađali su Kiš i i Ivančić! Bravo, ekipa! #HŠKZ ⚪️🔴 _______ HŠK Zrinjski 2:0 FK Radnik