Parking papci veliki problem Sarajeva: "Da imamo još tri pauka, malo bi bilo"
Automobila, a i parking papaka, čini se, nikad nije bilo više u Sarajevu.
Zato nikada nije bilo teže obavljati posao komunalnog radnika u našem glavnom gradu. Jedna od glavnih karakteristika pri zaposlenju na ovu poziciju trebao bi biti strpljenje.
Već mjesecima dolazak na posao u Sarajevu nije nimalo lak, a u tome građane spriječavaju neodgovorni vozači koji parkiraju automobile pored kontejnera, na pješačkom prijelazu i drugim nedozvoljenim mjestima.
Nepregledne mase uzvikuju u jedan glas. Pogledajte koliko ljudi skandira: 'Vučiću, odlazi'
Foto: Facebook/KJKP RAD Sarajevo: KJKP Rad Sarajevo fotografijama bilježi nepropisno parkirana vozila
Takve situacije su postale gotovo svakodnevnica i za zaposlene u KJKP Rad Sarajevo. Kako za portal Radiosarajevo.ba priča portparol ovog preduzeća Mirza Ramić, da su u posjedu ove organizacije još i tri pauk-vozila, bilo bi malo za broj automobila koji im prave probleme.
Foto: Facebook/KJKP RAD Sarajevo: KJKP Rad Sarajevo fotografijama bilježi nepropisno parkirana vozila
"Ne prave nam probleme samo vozila parkirana pored kontenjera, već i neka koja su nepropisno parkirana na samoj saobraćajnici ili trotoaru. Nekada naše vozilo uopće ne može ući u ulicu jer je automobil parkiran nasred saobraćajnice", govori nam Mirza Ramić.
"Nažalost, da imamo još tri pauk-vozila, bilo bi nam malo. U posljednje vrijeme značajno je porastao broj ovakvih slučajeva, posebno u terminima od 12 do 17 ili 18 sati", dodaje Ramić.
Kaže da su problemi prisutni u svim dijelovima Kantona Sarajevo.
"Imamo ovakve slučajeve na Dolac Malti, Stupu, Ilidži, općini Centar...", govori nam Ramić.
Objašnjava šta uposlenici rade kada ne mogu pristupiti kontejneru i obaviti posao.
Foto: Facebook/KJKP RAD Sarajevo: KJKP Rad Sarajevo fotografijama bilježi nepropisno parkirana vozila
"Naši vozači napave još jedan krug u ulici, "istresu" one kontejnere gdje im je pristup moguć, pa se vrate. Ako je nepropisno parkirano vozilo u međuvremenu otišlo, onda normalno nastavljaju svoju aktivnost, a ako nije, onda obavještavaju policiju i EKO redare. Na kraju smjene evidentiraju sve lokacije na kojima su se suočili sa ovakvim problemima", dodaje Ramić.
Objašnjava da u nekim situacijama nije moguće ukloniti automobil pauk-vozilom, pa se tada piše 'samo' kazna.
Kaznu pišu i pripadnici EKO redara, ali kroz nešto dužu proceduru, jer oni nemaju pristup podacima MUP-a o registracijama vozila, tvrdi naš sagovornik.
"Nadamo se da kod nesavjesnih vozača konačno proraditi kultura i da ćemo u budućnosti imati sve manje posla", podvukao je Mirza Ramić.
Pogledajte nepravilno parkirana vozila i u našoj galeriji:
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.