Konferencija u Azerbejdžanu: Koliko košta borba protiv klimatskih promjena?
/ Komentari (4)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
Džon Keri koji je sastanku COP29 u Azerbejdžanu je iskoristio svoju ulogu kao vođa borbe protiv klimatskih promjena... i osigurao sastanak sa potencijalnim investitorima u sektorima nafte i plina u Azerbejdžanu. Jedno pričaju a drugo rade. Uvode carine za električna vozila u EU a pričaju o zaštiti okoline i smanjenu CO2.
U 1950-ima, mnogi američki inženjeri došli su u Tursku graditi ceste jer ih Turska u to vrijeme nije imala dovoljno. U to vrijeme nisu imali alate ili osoblje za određivanje rute. Inženjeri koji su u to vrijeme gradili ceste puštali bi magarca da ide uzbrdo, a radnici bi ga slijedili i tako određivali smjer ceste zabijajući kolce u tragove magarećeg kopita. Vidjevši to, američki inženjer nije mogao razumjeti zašto to rade, pa ih je upitao što je to. Odgovorili su da tako određuju trasu ceste kada je na brdu i kada cesta treba ići uzbrdo. Ponovno ih je upitao na koji način jer mu to nije bilo jasno. Odgovor je bio sljedeći: Magarac nikada ne prelazi nagib od 7%, pa koracima magarca zabijamo kolce i određujemo rutu ceste na uzbrdicama. Američki inženjer se nasmijao i pita: Što učiniti kada ne možete pronaći magarca? Turski inženjer odgovara: U tom slučaju dovodimo inženjere iz Amerike!
Džon Keri koji je sastanku COP29 u Azerbejdžanu je iskoristio svoju ulogu kao vođa borbe protiv klimatskih promjena... i osigurao sastanak sa potencijalnim investitorima u sektorima nafte i plina u Azerbejdžanu. Jedno pričaju a drugo rade. Uvode carine za električna vozila u EU a pričaju o zaštiti okoline i smanjenu CO2. ka Ko ovdje koga pravi budalom ? Zelena Agenda 2030
Vječno nas lažu