Neredi u Tirani: Demonstranti bacali Molotovljeve koktele na policiju

0
Radiosarajevo.ba
Neredi u Tirani: Demonstranti bacali Molotovljeve koktele na policiju
Foto: Screenshot / X / Tirana

Tokom protesta ispred sjedišta albanske vlade u Tirani koje je organizovala Demokratska partija (DP) došlo je do nereda nakon obraćanja lidera stranke Salija Beriše, a nekoliko demonstranata bacilo je molotovljeve koktele prema zgradi Vlade i policijskom kordonu, prenose mediji.

Trojici policajaca ukazana je ljekarska pomoć.

Policijske snage intervenisale su koristeći vodeni top i suzavac kako bi rastjerale demonstrante.

Studenti poklekli u finišu utakmice: Bosna nakon velike borbe poražena od Budućnosti

Studenti poklekli u finišu utakmice: Bosna nakon velike borbe poražena od Budućnosti

Demonstranti su se zatim sukobili sa policijom ispred zgrade Parlamenta, pokušavajući da probiju kordon i gađajući policajce kamenjem, nakon čega je policija upotrijebila suzavac.

[twitter]https://x.com/kos_data/status/2015132772516426191?s=20[/twitter]

Tokom protesta opozicije došlo je i do fizičkog sukoba između poslanika DP-a Besarta Džaferija i policije, nakon što je Džaferi pokušao da spriječi hapšenje nekoliko demonstranata.

Tenzije rastu sve više: Profesori blokirali Dekanat Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

Tenzije rastu sve više: Profesori blokirali Dekanat Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

Lider Demokratske partije Sali Beriša izjavio je da su demokrate sada na posljednjem kilometru ka pobjedi i da ih ništa neće zaustaviti. On je naglasio da je politička borba opozicije bila "duga i teška, ali ključna za odbranu pluralizma".

Beriša je dodao da su mediji pod kontrolom vlasti pokušali da sakriju njegovu poruku, ali da ona "i dalje odjekuje u svakom domu Albanaca".

On je istakao da je opozicija tokom godina suočena sa nasiljem i represijom, ali da je uspjela da postane "snažnija nego ikada", prenosi Euronews.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije