Veliki preokret Damira Džumhura protiv šampiona Stana Wawrinke

Damir Džumhur ostvario je najveću pobjedu u 2019. godini. Najbolji bh. teniser u drugom kolu ATP turnira u Ženevi savladao je Švicarca Stana Wawrinku sa 2:1, nakon velikog preokreta u meču (3:6, 6:3, 6:4).

U sjajnoj atmosferi i još boljem tenisu, švicarski teniser koji iza sebe ima tri od četiri osvojena Grand slama (nema samo Wimbledon) u prvom setu je napravio break, koji je bio dovoljan za 6:3.

Nakon toga Džumhur se budi. Napravio je break za 3:1, ali Wawrinka je uzvratio rebreakom. Ipak, Damir je u osmom gemu ponovo oduzeo servis protivnikui kasnije sa 6:3 meč odveo u odlučujući treći set.

Treći set počeo je breakom Wawrinke, ali je Damir uspio da se vrati i izjednači na 3:3.

Već u narednom gemu Džumi je napravio je novi break i poveo sa 4:3.

Do kraja je sigurno sačuvao servis za veliki preokret i pobjedu nad trostrukim GS šampionom.

Naredni protivnik Džumhuru u četvrtfinalu bit će mu Radu Albot iz Moldavije.