Šta se dešava s novcem i dugovima na kreditnim karticama nakon što umrete?

/ Komentari (5)

Povratak na članak
Objavite komentar kao gost ili se prijavite.

NAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.

lenovo

A sta se desi sa parama na racunima za koje nasljednici nisu znali da postoje?

Banka

A sta se desi sa parama na racunima za koje nasljednici nisu znali da postoje? ka lenovo A kojima parama?

Bankar

U prevodu, da skratim. Ako zelite podici novac, trebate ce vam 100 papira i dokumenata i krv da propisate da dodjete do novca. I to ce trajati godinama i opet je upitno da li cete doci do novca jer ce vam zivot Banka ogaditi. A s druge strane, ako umrli ima dugove, brzinom svjetlosti ce vam se banka nalaktiti na kosti i dok ne znate sta vas je snaslo, s racuna ce vam se skidati. Isto tako kao i za podizanje novca proces obustave traje, znaci 100 papira, pisanje krvi, godine trajanja procesa, ogadjivanje zivota. Kao bankar vam skrecem paznju, novac u banke ulazi, ali tesko ili nikako ne izlazi ako nece izlaskom kasnije duplo ulaziti. Porobljavanje, a ne davanje.

moje misljenje

Vadite pare iz banaka, i cuvajte ih u bankovnim sefovima kojima imate pristup vi i vasi opunomocnici kad god vam je cejf! naknada na godisnjem nivou je beznacajna u odnosu na vrijednost stvari u sefu. doduse, ovakva stednja ne donosi kamate, ali one su svakako nekome haram.

Gost

Većina kredita danas imaju osiguranje, koje pokriva neplaćeni dio kredita u momentu smrti dužnika. Ne nasljednici, već osiguravajuća kuća s kojom banka ima ugovor jednako kao i dužnik. Što plašite ljude?

/ Najnovije