Sin političara napravio popis djece koju želi ubiti: Prebačen u drugu školu, a slučaj zataškan
Učenik šestog razreda osnovne škole (rođen 2011.) iz jednog slavonskog grada u Hrvatskoj sastavio je listu za odstrel desetak svojih vršnjaka.
Na prvom mjestu nalazila se djevojčica iz njegovog razreda. Škola u kojoj se to dogodilo nije slučaj prijavila nadležnim organima.
Problem je riješen tako da su dječakovi roditelji pozvani u školu na razgovor sa direktoricom, psihologinjom i pedagoginjom, nakon čega je hitno premješten u drugu školu, u istom gradu, piše Blic.
Pojeftinilo gorivo na pumpama u Federaciji Bosne i Hercegovine
Dječakov otac politički je vrlo uticajna osoba, član vladajućeg HDZ-a na visokoj funkciji, kojem su poznata imena svih aktera, ali zbog činjenice da se radi o maloljetnoj osobi ne navode podatke koji bi mogli da otkriju o kome se radi.
Otac dječaka je priznao da je ponašanje njegovog sina prema vršnjacima u školi problematično i da nije od jučer. Prvi ozbiljan incident dogodio se već u drugom razredu osnovne škole. Roditelji su pozvani u školu i dječak je tada dobio opomenu.
Oglasio se pretučeni dječak (14) iz Blagaja: Svi su bili stariji od mene, tukli su me zbog majice
Otac priznaje da je dječak bio podvrgnut psihijatrijskom i psihološkom testiranju, ali pokazalo se da su nalazi bili u redu. Priznaje i da je sin sklon vršnjačkom nasilju, ali opravdava to tvrdnjom da je u školi postao sinonim problematičnog učenika, pa mu se stavljalo na teret i ono za što nije kriv.
Roditelji djece sa popisa kažu da im nije bilo nimalo svejedno.
"Bili smo jako uznemireni i razočarani ponašanjem škole, koja nije ozbiljno shvatila učenikovu prijetnju", kažu.
Vršnjačko nasilje u BiH: Svako treće dijete bilo je ili jeste žrtva, a adekvatnog zakona još nema
Bojali su se, dodaju, i laknulo im je kada je učenik otišao u drugu školu.
Telegram je došao do saznanja da je direktorka škole u bliskim rodbinskim odnosima sa bivšim istaknutim političarom, koji je član iste stranke kao i otac problematičnog učenika, pa se sve pokušalo zataškati, umanjiti i svesti na dječji nestašluk.
Takođe navode da direktorici škole nije bilo u interesu da se slučajem pozabave Centar za socijalnu zaštitu, policija i Državno tužilaštvo. Zato je pronađeno riješenje za problematičnog učenika - samo su ga premjestili u drugu školu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.