Sead je nestao 2011., a porodica je tek nedavno saznala da je njegovo tijelo pronađeno iste godine

1
Radiosarajevo.ba
Sead je nestao 2011., a porodica je tek nedavno saznala da je njegovo tijelo pronađeno iste godine
Foto: Screenshot/Facebook / Sead Kukuruzović

Prije 13 godina sa svoje kućne adrese u naselju Bijenik udaljio se Sead Kukuruzović. Bilo je to 17. marta 2011. godine i porodica i policija molili su za pomoć u potrazi za njim.

Punih 13 godina njegova porodica i brojni prijatelji sa break dance scene kojoj je pripadao tragali su za Seadom, a sada je njegov prijatelj Dino Tremens na Facebooku otkrio kako je nakon dugih 13 godina ova priča imala tužan završetak te su se porodica i prijatelji na zagrebačkom groblju Markovo polje oprostili od Seada.

U svojoj je objavi Tremens ispričao i kako je tijelo Seada Kukuruzovića pronađeno tri ili četiri mjeseca nakon njegovog nestanka i od tada je bilo u mrtvačnici Sudske medicine i tek je nedavno identificirano te je porodica obaviještena o tome. 

Heroji.ba: Online mapa i registar šehida i poginulih branitelja dostupni javnosti

Heroji.ba: Online mapa i registar šehida i poginulih branitelja dostupni javnosti

"Ajde, sad je barem riješen misterij, gotovo je - rekao je kompa danas. Istina. Barem nešto. Bili smo na posljednjem ispraćaju Seada Kukuruzovića, našeg Lord Tweexa, iliti kako smo ga najčešće zvali - Seyo. Čovjek je nestao 17. marta 2011. godine! Da, nestao je prije 13 godina! I šta se sad dogodilo? Pa eto, javili su porodici da je identificiran.  Gdje? Pa u mrtvačnici Sudske medicine ili kako god se već zove zavod koji zaprima tijela preminulih osoba.

Otkad Seyino tijelo leži tamo? Vjerovali ili ne - već 13 godina!!! Da! Ja još uvijek to ne mogu procesuirati u glavi! Seyino tijelo su pronašli nekih tri, četiri mjeseca nakon njegova nestanka, negdje na Savici. Pretpostavljam u nekoj vodi - Savi ili jezerima tamo. I samo su ga odveli i pospremili u hladnjak", napisao je Tremens u objavi u kojoj je podijelio nekoliko fotografija s pogreba.

"Ja to ne mogu procesuirati, evo... Ne kužim. Je li postupak utvrđivanja identiteta mrtve osobe toliko skup?! Pa koliko onda imaju takvih tijela negdje u frižiderima? Pa zar je toliko teško reći "evo, osoba je umrla prije xy mjeseci, ajmo vidjeti evidenciju nestalih osoba pa pokušati ustanoviti usporedbom DNK porodice". Ili kako već ide taj postupak... Došli bi do zaključka čak i procesom eliminacije. Ok, muško je, ok mlađi je, ok daj popis nestalih osoba u zadnjih pola godine.

Kako je to uopće moguće, da ne provjeravaju ko je preminula osoba kad pronađu tijelo?! Ili je neko nešto gadno zeznuo negdje u nekoj instituciji. Moguće je i to valjda. Da neko nije obavio svoj posao! Ali kako, pobogu, kako?! Pa tijelo tamo stoji. Valjda naiđeš ponovno na taj slučaj, zapitaš se ko je čovjek. Možda ima porodicu. Ne znam kako prihvatiti ove informacije.

Možda se neko od vas bolje razumije u patologiju, obdukciju jer ja ovo ne mogu razumjeti. Možda taj postupak košta milion eura pa štede gdje mogu?  U svakom slučaju, danas smo se našli na groblju ispratiti Seyu i dati konačno smirenje porodici. Lijepo je vidjeti brejkere, prijatelje, poznanike, štovatelje i ekipu kako su došli odati počast jednome od nas, izraziti saučešće njegovoj porodici. Lijepo je otići sa svim tim ljudima koji smo dio iste priče, stare i mlade glave hip hopa, breakdancea i naše urbane kulture da popijemo cugu", napisao je u svojoj objavi i na kraju dodao kako se nada da je ovo bila velika pogreška nekog pojedinca u sistemu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije