Istraživali smo: Zašto BiH nema evidenciju o broju preminulih doktora i medicinara?

/ Komentari (2)

Povratak na članak
Objavite komentar kao gost ili se prijavite.

NAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.

Notepad

Nekada su u bolnicama uzimali izjave bolesnika sa specifičnim bolestima , od mjesta rođenja, stanovanja, zanimanja kojim se bavi, hobijima, porocima i raznim drugim podacima koji su služili i u naučno-istraživačke svrhe. Obzirom da se danas niko ne bavi naukom nego radi za plaću ni ovi podaci se više ne uzimaju. Podaci se sada uzimaju prilikom prijave smrti kod matičara koji da obrazac agencije za statistiku da se popuni ali ko zna gdje i ti papiri završe i dali služe nekoj svrsi. Što je još gore te obrasce bi trebao popuniti sam matičar ali kažu da nečeš dobiti uvjerenje ako ga sam ne popuniš.

Moks

Tamni vilajet! Ovde nema podataka tj statistike za bilo što ,hvala velika žutokljuncu,hanumi njegovoj i ostaloj sviti. Bravo ,vratili ste nas 100 godina unatrag. I za to treba talenat.

/ Najnovije