Izložba fotografija "Tranzicije" u okviru WARM festivala
![Izložba fotografija "Tranzicije" u okviru WARM festivala](https://storage.radiosarajevo.ba/article/267168/871x540/tranzicije_WARM.jpg?v1498813110)
Izložbu će otvoriti nagrađivani američki fotograf Ron Haviv zajedno s ekspertima s Columbia univerziteta iz New Yorka i fotografom Midhatom Poturovićem.
Na izložbi će biti izložene 33 fotografije Midhata Poturovića koje prikazuju tranziciju kroz koju prolazi bosanskohercegovačko društvo, a osim njegovih bit će izložene i fotografije koje prikazuju tranziciju drugih zemalja koje su uradili sjajni fotografi Juan Arredondo (Kolumbija), Martin Lukongo (Demokratska Republika Kongo) i fotografkinja Sophia Nahli Allison (SAD).
Izložba je finalni produkt jednogodišnjeg rada i saradnje s The Post-Conflict Research Center (PCRC)Research Center (PCRC) & Art Works Projects, a dio je ovogodišnjeg programa WARM festivala koji traje od 28. juna do 2. jula 2017.
![Tranzicije, WARM - Izložba fotografija](https://storage.radiosarajevo.ba//image/320798/original/tranzicije_WARM.jpg)
Ovogodišnji WARM na jednom mjestu okupio je reportere koji su izvještavali iz ratnih područja, umjetnike, historičare, istraživače i aktiviste koji se u svakodnevnom životu bave savremenim konfliktima. Festival je o ove godine ponudio raznovrstan program koji tematizira problematiku sukoba.
Organizator festivala je WARM, međunarodna Fondacija koja se bavi savremenim svjetskim konfliktima i koja je posvećena ratnom izvještavanju i ratnoj umjetnosti, kao i historiji, te sjećanju na ratove. Fondacija je posvećena promociji mladih talenata i njihovoj edukaciji.
Izložba Tranzicije je multimedijalna izložba fotografija koja istražuje putovanje tranzicione pravde kroz konfliktne i postkonfliktne zemlje. Kroz dijeljenje postkonfliktnih iskustava i educiranje publike, Tranzicije nastoje jačati dalji razvoj novih kreativnih ideja, solidarnosti i iskustava u polju tranzicione pravde. Projekt je nastao kao inicijativa timova iz Bosne i Hercegovine, Kolumbije, Demokratske Republike Kongo i Sjedinjenih Američkih Država. Kroz ovu međunarodnu kulturnu saradnju, nevladine organizacije, akademici, kustosi i fotografi istražuju i razmišljaju o jedinstvenim i zajedničkim iskustvima prelaska zemlje od rata do mira. Njihova je nada da podijele pouke koje su naučili s međunarodnom publikom kroz razgovore u zajednici, radionice i doprinose publike širom svijeta.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.