Oglasio se Srbijanac s kruzera: "Zatvoreni smo po kabinama..."
![Oglasio se Srbijanac s kruzera: "Zatvoreni smo po kabinama..."](https://storage.radiosarajevo.ba/article/366335/871x540/kruzer_japan_koronavirus_EPA.jpg?v1580932910)
N. M. (31), jedan je od 14 državljana Srbije koji se trenutno nalaze na kruzeru Diamond Princess. Za Blic ovaj mladić opisuje stanje na ovom brodu, na kojem su svi putnici i osoblje stavljeni u karantin zbog virusa korona.
"Trenutno smo i mi slabo obavešteni o opštoj situaciji, u Jokoham smo došli dan ranije od predviđenog, upravo zbog putnika koji se iskrcao 25. januara. Za sada su svi putnici u svojim kabinama zatvoreni, ne smeju da izlaze uopšte. Barovi, restorani su zatvoreni. Radi se dostava hrane i pića po sobama - sve što im treba, putnici pozovu, i to im bude dostavljeno u kabinu. Čak su i nama zaposlenima zatvorili sve prostore za okupljanja, kao što su crew bar i pušionica", priča ovaj mladić.
Kada su van dužnosti, dodaje, rečeno im je da se što manje kreću po brodu.
"Otvoren nam je restoran, a neki iz posade imaju dodatna zaduženja. Recimo, kazino, foto i šop department noću dežuraju po hodnicima i paze da niko ne izađe napolje iz kabina", priča N. M..
Ukoliko se otkrije novi slučaj oboljelog od koronavirusa među svima nama, ističe, prema pričama koje kruže po brodu - spekuliše se da će im karantin produžiti za dodatne dvije nedjelje.
"Kad je reč o pregledu, bukvalno smo samo prošli ispred termovizijske kamere koja nam je izmerila temperaturu. Potom smo popunjavali upitnik o tome kako se osećamo i da li imamo bilo kakve simptome poput kašlja, malaksalosti... Mislim da su manje-više svi rekli da su dobro, a oni koji su tvrdili suprotno, su detaljnije pregledani. Mi Srbi se ovde svi znamo i družimo, za sada smo svi dobro. Neki od njih su trebali da idu kući, ali sada moraju da sačekaju da prođe sve ovo. Nažalost, nemamo ni mi više informacija šta i kako nakon svega, ali se nadam da ćemo ih dobiti uskoro", kaže sagovornik Blica.
Kruzer je, inače, ponovo isplovio iz luke u Japanu, kako bi plovidbom napravio tehničku vodu i regulisao balast.
"Ujutru bi trebalo da stanemo na obalu kako bi se na kruzeru obnovile zalihe hrane i ostalih potrepština", dodaje N.M.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.