Priznao krivicu: Osuđen policajac iz Cazina koji je ubio majku svoje troje djece

Radiosarajevo.ba
Priznao krivicu: Osuđen policajac iz Cazina koji je ubio majku svoje troje djece
Krupljani.ba / Tužilaštvo USK
Vijeće Kantonalnog suda u Bihaću izreklo je preusudu kojom je 46-godišnji policajac Rifet Lulić osuđen na 14 godina zatvora zbog ubistva svoje supruge Mirele, koje se dogodilo u junu ove godine u Cazinu.

Presuda je, kako je potvrdio sudija Fikret Hodžić koji je predsjedavao ovim Vijećem, uslijedila nakon što je Lulić nakon saslušanja prvih svjedoka optužbe promijenio raniji iskaz kojim je negirao krivnju te priznao zločin u sudnici, prenosi USN.co.ba.

Priznanju je prethodilo saslušanje majke ubijene Mirele, koja je u svom svjedočenju potvrdila navode iz činjeničnog opisa optužnice protiv Lulića.

Podsjećamo, Svirepo ubistvo Mirele Lulić, koje je šokiralo Bosansku Krajinu, dogodilo se 27. juna, oko 19 sati navečer, u kući Mirelinih roditelja u naselju Gornja Koprivna, gdje je ona, po kazivanju mještana, došla nekoliko dana ranije, zbog problema u braku sa Rifetom.

Kako se nakon ubistva moglo čuti, Mirela je spavala na drugom spratu kuće, kada je Rifet ušao u sobu i u nju ispalio više metaka iz pištolja. Za to vrijeme Mirelina majka je radila nešto u bašti, dok joj je otac bio kod komšije.

Nakon ubistva, Lulić se sam odmah uputio ka Policijskoj upravi Cazin, gdje se predao svojim kolegama. U međuvremenu se mimoišao sa patrolom koja je poslana na mjesto događaja jer je policiji već bila prijavljena pucnjava.

Mještani su nam tada ispričali da su Mirela i Rifet imali “buran život”, te da je i ranije bilo problema u njihovom braku. Navodno je Rifet, koji je bio zaposlen u PS Tržačka Raštela, u tom mjestu imao ljubavnicu, što je bio glavni uzrok problema.

"Valjda je sve počelo od te neke prevare, ona nije htjela da mu oprosti, a on se nije mogao pomiriti s tim da ga je ostavila. I eto šta je napravio, troje djece je sad ostalo i bez majke i bez oca", ispričali su nam tada naši sagovornici upućeni u slučaj.

Presuda nije pravosnažna i na nju postoji mogućnost žalbe Tužilaštva ili advokata optuženog.

Luliću je odlukom Vijeća produžen i pritvor u kojem se nalazi od hapšenja i on po novom rješenju može trajati najduže devet mjeseciili do nove odluke Suda.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Povezano

/ Najnovije